top of page

Lugu 7

Olin just 16 aastaseks saanud, kui sain kaks positiivset rasedustesti. Ise olin ma kohe kindel, et jätan pisikese alles.


Helistasin ja panin aja dr X juurde, kuna olin ta juures üks kord varem käinud ja ta oli mulle rasedusvastased pillid kirjutanud kaheks kuuks. Peale kahte kuud võtmist tegin kaks kuud pausi, et kehale puhkust anda ja selle pausi ajal jäingi rasedaks.


Sisenesin kabinetti ja arst küsis:"Mis mureks?". Ütlesin, et sain positiivsed rasedustestid. Vastuseks tuli:"Mis mõttes ma ju kirjutasin sulle pillid välja?!". Vastasin, et tegin pausi, et kehal lasta puhata, et kunagi poleks raske lapsi saada ja selle peale nähvas arst:"Oleksid siis pidanud ka seksiga pausi tegema!".


Juba siis olin ma löödud ning arst lisas:"Teeme siis aborti, jah?".


Ütlesin kindla ei, et mina pole nõus tegema ja toon pisikese ilmale. Seejärel hakkas sõimamine:"Mismõttes ei tee, kas sul pole aru peas?!". Vastasin talle nutt juba kurgus, et ma saan hakkama, et rasedus ei ole nii kaugel ja ma saan ilusti enne lapse sündi põhikooli ära lõpetatud. Arsti vastus oli:"Seda räägivad nad kõik...".


Praegu tahaks küll talle oma lõputunnistust näidata ja öelda, et ka tema vahest eksib ja suutsin suure kõhuga kooli lopedada.


Kahjuks oli mul väga ebameeldiv kogemus selle arstiga.


Pilt on illustratiivne.

bottom of page