top of page

Lugu 81

Minu teise lapse sünnilugu ei olnud kahjuks selline nagu oleksin soovinud. Mul hakkasid hommikul veed ning pöördusin haiglasse. Tehti kõik kontrollid nii nagu pidi ja olin õnnelik, et minu ämmaemand oli valves sellel hommikul. Ma uskusin, et miski ei saa valesti minna ja kõik on imeline ja personaal torem aga ma eksisin.


Mul olid valud, mida kirjeldada on võimatu ning kõik käis minu jaoks alguses liiga aeglaselt. Sain mitmeid valuvaigisteid, aga miski ei mõjunud, kuni lõpuks paar tundi hiljem ämmaemand vaatas mu läbi ja ütles, et hakkan kohe sünnitama ja mul algasid pressid. Mainin igaks juhuks ära, et sünnitasin esimest korda ise, esimene laps tuli keiserlõikega.


Sünnitustoas sätiti mind kiiresti valmis ja kästi pressida. Peale paari pressimist ja neid tugevaid valusid ütlesin, et ma enam ei suuda. Selle peale ütles üks ruumis viibinud medõde mulle ülbelt, et rääkida suudad, aga pressida ei suuda. Ma olin jahmunud, aga keskendusin sünnitusele. Lõpuks peale pressimisi sündis minu pisike tütar, olin nii õnnelik. Kõik oli ilus ja tore, kuni teise ööni haiglas.


Lapsel hakkasid öösel gaasivalud. Rahustasin, masseerisin, aga miski ei mõjunud. Vajutasin kutsenuppu ja kohale tuli see sama medõde. Rääkisin oma mure ära ja soovisin kas rohtu või et ta näitaks, mis ma peaks tegema, et lapsel parem hakkaks. Aga mu jutu peale ütles ta, et lapsel pole nii vara gaase ja gaasid tulevad alles teisest elunädalast. Ütlesin, et laps ju puuksutab ja nutab mul süles. aga ta ei kontrollinud last ainult vaidles minuga. Lõpuks tõi gaasirohu ja andsin seda lapsele ning läks aega, aga lapsel valud kadusid ja ta magas rahulikult.


Hommikul kell 06.00 tuli see sama medõde mul vererõhku mõõtma tõmbas lapse voodi minu voodist kaugemale, mõõtis vererõhu ära ja läks minema jättes lapse voodi koos lapsega wc ukse lähedale. Teiste medõdega ei olnud probleemi nad mõõtsid lihtsalt teiselt käelt ja ei puutunud lapse voodit.


Kokkuvõtteks ootasin ma, et saan kiirelt oma lapsega haiglast ära minna ja et sellel medõel oleks mitu vaba päeva. Lootsin, et ei peaks temaga enam kokku puutuma ja mul vedas, sest ei pidanudki. Aga teistele töötajatele ja ämmaemandale olen ma siiralt tänulik, et nad mulle abiks olid.Pilt on illustratiivne.

bottom of page