top of page

Lugu 13

Sünnitasin koroonaajal, kui kedagi polnud sünnituse juurde lubatud ning mul esimene laps ja ei teadnud ju täpselt, millal kedagi kutsuda.


Kannatasin sünnituseelses hambad ristis, keegi 8h ei kontrollinud.


Kui lõpuks tuldi, siis kui hommikune vahetus oli ära olnud, kuna öise vahetuse lõpp vist ei tahtnud tegeleda sellega, kui sünnitama vaja viia vms (tean sama kogemust ka mitmel teisel naisel) avastati, et pean kohe sünnitustuppa minema. Pidin ise oma asjad kokku panema ja lifti kõndima, 2 õde vahtisid kõrval ning liftis hakkasingi sünnitama.


Tulemuseks emakakaelarebend, välised rebendid ja intensiivis olemine sünnitusjärgselt. Üks ema, kes minuga sünnituseelses oli, karjus õdedele, et aidake siis ometi, aga nad ei osanud midagi öelda, vähemalt eesti keeles mitte.


Ka sünnituse ajal olin üksi, ämmaemand tuli ainult siis, kui lõpuks nupuga kutsusin, kuna ei teadnud, kuidas on õige asend ja pressid muudkui käisid.


Palusin vett tuua, aga see pandi nii kaugele, et ei saanud ise kätte ja ma olin nii janus. Lisan veel, et olen üksikema ja pidin doulaga sünnitama, aga kuna ta polnud minuga ühes leibkonnas, polnud see lubatud, niiet kogu kogemus oli täpselt see, mida lootsin doula abi paludes vältida, kuna olin kuulnud ITK-st täpselt selliseid lugusid.


Läksin sinna, kuna olen ja elan üksi ja see mu kodule kõige lähemal, sõitsin ise autoga haiglasse.


Ma lihtsalt ei saa aru, miks nii oli? Miks sünnitavaid naisi niimoodi koheldakse?


Nagu me polekski üldse inimesed, vaid lihtsalt mingi tööülesanne või sinine/punane täpp tahvlil. Kuidas see võimalik on ja nii pidevalt, tean mitut inimest sarnase kogemusega. Ja kõigil pole raha isiklikku ämmaemandat palgata.


Lisaks, kui läksin sünnijärgsesse kontrolli eraarsti juurde, oli tema esimene reaktsioon:“Vau, nad ikka üldse ei pööranud esteetikale tähelepanu, kui sind kokku lappisid!” ja seda oli naisena nii halb kuulda.


Lisaks lõikas ta mul tupest ära näsa, mis oli õmbluste käigus sinna jäetud ja mis oli mul sünnitusjärgse seksi väga ebamugavaks teinud. Olen nõus sellest vajaduse korral ka oma nime ja näoga rääkima.Pilt on illustratiivne.

bottom of page